Slunovrat a hýčkání u moře

17.06.2017 18:00

SLUNOVRAT A HÝČKÁNÍ U MOŘE

Primošten, Chorvatsko, 17. 6. -24. 6. 2017

Vysíláme pozvání k oslavě letního SLUNOVRATU v ženském kruhu u moře na místě nabitém silou Bohyně, kde posvátná energie Černé Madony v mnohých svých podobách prostupuje prostředí a kde jeden kouzelný celek tvoří slunce, tyrkysové moře, oblázkové pláže i divoké skály prorostlé blyštivými krystaly, piniové háje a prastaré háje olivové, voňavá středomořská flóra a malé staré městečko z bílého kamene střežící svůj obraz Černé Madony v kostelíku na vrcholku k pevnině "přimostěného" ostrůvku. To a ještě víc je Primošten a jeho okolí. Vysíláme toto pozvání na setkání v ženském kruhu na dobu, kdy turistický ruch ještě pospává, zato slunce dosahuje svého ročního zenitu a luna ubývá k tajemnému novu. Zveme vás ke společnému slunovratovému rituálu zase jinak, v prostředí Dalmácie, mezi olivami, piniemi a fíkovníky a u moře, které tou dobou nejjasněji odráží svit slunce na každé své vlnce jako moře vesmírných diamantů.

Energie Bohyně v Dalmácii je živá, živoucí. Je připravena podpořit nás a probudit a rozvinout svůj aspekt v nás. Přitom každé naše vědomé přijímání této energie opětovně posílí energii Bohyně na Zemi. Je to překrásná spolupráce.

ZVEME VÁS K NÍ.

...Aby mohlo dojít k výsostně tvořivému Posvátnému Spojení obou kosmických tvůrčích principů na planetární i osobní úrovni, je třeba ozdravit dlouho potlačovaný Ženský princip a uvést jej do rovnováhy s Mužským...

I Dalmácie má své Černé Madony a místa zasvěcená Velké Matce - Bohyni a je prodchnutá nyní znovu povstávající energií Isis. Jedním z takových významných silových míst je právě staré přímořské městečko Primošten se svým okolím. Bylo založené ve středověku na kulatém ostrůvku dotýkajícím se pobřeží skupinou balkánských Bogomilů, pokračovatelů prvotních křesťanských, esénských a gnostických tradic vycházejících z původního působení Ješuy a Marie Magdalény na Zemi, čímž se energie Krista (ztělesněná Ješuou a Magdalénou) zdánlivě bezděky ukotvila i v těchto místech. Již samotná transformující, otevírající a léčivá moc tamního genia loci silně působí a vědomou prací je ještě umocňována. Na duchovní a duševní úrovni se právě na takovémto místě ve slunovratový čas, kdy síla jang vrcholí, můžeme skrze kultivaci ženské energie otevřít a přiblížit duchovnímu aspektu prožitku "hieros gamos", posvátného spojení, díky ideálnímu prolnutí mužské a ženské energie.

PROGRAM: budeme hýčkat a ladit naší jemnou ženskou energii, abychom byly postupně schopné stále více vnímat a cítit její obrovskou sílu. Léčivou, hojivou, tvořivou, milující, radostnou, vyživující, naplňující, podporující, sebemilující, intuitivní. Do léta pak vstoupíme osvěžené a posílené. Tentokrát se k tomuto záměru vydáme především cestou hýčkání a relaxace různými způsoby. Budeme aktivně relaxovat v tanci a meditaci, vstřebávat nádheru okolí, vnímat a přijímat do sebe místní energii Bohyně, plout svými vnitřními světy na kosmických vlnách za zvuků gongu, otevřeme se pro vyjádření se intuitivní kresbou, budeme o sebe pečovat aromaterapeutickými masážemi, sdílet a provádět očistné vodní rituály... Dovolíme energii místa, aby v nás sama iniciovala léčivé a transformační procesy. Ve Slunovratový den vás provedeme slavnostním rituálem na mocném starém posvátném místě.

Společný čas v kruhu bude rozdělen do dvou bloků, dopoledního a večerního. Během dne je volno u Jadranu, které lze svobodně využít přesně k tomu, po čem tělo, duše, duch a srdce touží.

Dopoledním programem (od 9 do 11) je cvičení u moře pracující s tělem i energiemi, vodní rituál, krátká sdílení.

Večerní tříhodinový program hodin bude vždy tematicky zaměřený (tanec, meditace, kreslení, masáže...) a uzavřený společným sdílením.

Programem, cvičením a rituálem vás provedou Dana Colledge a Petra Kalistia Lammas.

UBYTOVÁNÍ: v 2lůžkových pokojích v tříhvězdičkovém apartmánu s terasou, 80m od pláže v tiché části městečka, strava vlastní (moderně vybavená kuchyň - možnost individuálního i společného vaření)

DOPRAVA: vlastní; možnosti: auto (ideálně lze domluvit spolujízdy). Linkový autobus (ráda poskytnu bližší info o společnostech, nástupních místech a cenách; obvyklá cena za zpáteční jízdenku 2200 Kč). Letecky (do Splitu a autobusem z letiště do Primoštenu (cca 40 km))

CENA: 8 000 Kč při platbě zálohy 2000 Kč do 17. 4. 2017; 11 000 Kč při platbě zálohy 4000 Kč do 31. 5. (zahrnuje ubytování, lektorné a organizaci).

Počet míst je omezen, proto se, prosím, hlaste a rezervujte místo co nejdříve.

REGISTRACE, PŘIHLÁŠKY A BLIŽŠÍ INFORMACE:

Dana Colledge: 604 209 985, FB Dana Colledge, dana.labute@seznam.cz

S vděčností přijímáme další šíření tohoto pozvání.