Podporte normalni porod, strategicke soudni spory dosahuji uspechu!

11.09.2013 10:42

Zdravím Vás s radostí,

v době kdy se naše snažení blíží dlouho očekávanému úspěchu. Dění kolem možnosti normálního porodu za doprovodu porodní asistentky v České republice zaznamenalo v poslední době několik úspěchů a velkou mediální pozornost.
 
Díky rozhodnutí Ústavního soudu ze dne 28.8. 2013 byl zrušen rozsudek nad  porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou. V následném vyjádření předsedkyně soudu mediím, bylo jasně sděleno, že situace ohledně porodů mimo zdravotnická zařízení není udržitelná a Český stát by ji měl řešit.
 

Dalším nesporným úspěchem je nařízení veřejného slyšení Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku ve věci stížnosti dvou žen na Českou republiku, kvůli nemožnosti zvolit si místo a způsob svého porodu. Veřejná slyšení jsou u ESLP velmi výjimečná a ukazuje to na zájem soudu o tuto problematiku. Více informací o případu naleznete v tiskové zprávě.

 
Dvě předchozí zprávy nás utvrzují v tom, že strategická soudní řízení mají smysl a mohou nás zdárně dovézt k cíli našeho snažení. Proto Vás dnes, více než jindy prosíme o podporu jakýmkoli finančním obnosem na náš transparentní účet 2400283520/2010 či přes jednoduchý darovací widget na stránkách www.normalniporod.cz. Pokud jste již přispěli srdečně Vám děkujeme. Jak nakládáme s vašimi penězi si můžete přečíst v příspěvku Podpořte strategické soudní spory.
 

Za celý tým Normálního porodu Vám děkuje
Zora Javorská
koordinátorka kampaně Aktivní rodičovství
a místopředsedkyně České ženské lobby
NESEHNUTÍ Brno
třída Kpt. Jaroše 18
602 00 Brno
mobil: 606 722 988
www.aktivnirodicovstvi.cz
www.normalniporod.cz
www.nesehnuti.cz
www.czlobby.cz
www.zemezena.cz