Tanec pro těhotné

aneb těhotenské cvičení trošku jinak. Setkávání těhotných žen, společný tanec v kruhu žen, sdílení, relaxace.

 

Setkání těhotných žen, společný tanec v kruhu žen, sdílení, relaxace. Skrze taneční pohyby, vycházející z pánve, kterou můžeme vnímat jako kolébku miminka, dochází k uvolnění nejen na fyzické, ale i na psychické úrovni. Tanec v těhotenství ženě umožní nejintenzivnější kontakt s miminkem, které je těmito zcela přirozenými, pomalými, vlnivými, kolébavými a houpavými pohyby jemně masírováno a hlazeno. Tanec je prostředek, který pomáhá ponořit se do sebe a být blíž miminku. Tento tanec připravuje všechny svaly na porod, především břišní svaly, svaly pánevního dna. Posiluje stehenní a lýtkové svaly, zabraňuje vzniku křečových žil a zácpy, redukuje strie. Pozitivně ovlivňuje typické těhotenské obtíže jako bolesti zad, tvrdnutí bříška, pálení žáhy, hormonální výkyvy nálad. Učí rovnováze, koordinaci a vzpřímenému držení těla.

Tento tanec vychází z břišních tanců. Nejde však o žádné krokové variace a přesné držení paží, ale o splynutí s přítomným okamžikem, o bytí tady a teď, o odevzdání všech strachů a očekávání, o přijetí sebe sama v roli matky a svého miminka.

Každá lekce je zakončená 15 min relaxací a vizualizací miminka. Tančí se v malých skupinkách a je individuálně přizpůsobována schopnostem a možnostem žen. Lekce na sebe nenavazují. Vhodné od začátku těhotenství i pro začátečnice, taktéž pro ženy, které si přejí otěhotnět. Předchozí zkušenosti s tancem nejsou nutné.

S sebou: pohodlné oblečení, širokou sukni nebo kalhoty do gumy, penízkový či jiný šátek přes boky, ponožky

Kdy: úterý 10.12.2013 a 21.1.2014 od 19.30 do cca 20.45 h
Lektorka: Petra Calistia Lammas
Kurzovné: 150,- Kč při platbě týden předem termínem, poté 210,- Kč

Kde: CENTRUM MELISSA areál Fakulní nemocnice Bory (pavilón č.5), Edvarda Beneše 13,
Plzeň

Přihláška zde


 

 

Event registration

Please fill in the information below: