Rožnov 28.-29.9.2013

Tvořivý hudební víkend

výroba kantel 28. a 29. září 2013

Všechny hudební a rukodělné nadšence zveme na tvořivý víkend. Pojďme si společně vydlabat KANTELU.  Zkušený lektor Dennis Lammas vás provede vlastnoruční výrobou krásného hudebního nástroje, na který dokáže hrát úplně každý.

Kantela je hudební nástroj, který původně pochází z Finska. Vyrábí se z  javorového dřeva a má 7 až 12 strun. Pro všechny, kteří by rádi hráli na hudební nástroj, ale dosud se ostýchali, přinášíme dobrou zprávu - cokoliv na kantelu zahrajete, zní libozvučně. Viz třeba video na https://www.youtube.com/watch?v=rGGwkzhLtcE Také proto se kantela hodí na intuitivní hraní a její zvuk dobře působí na děti, miminka, těhotné…

Termín: sobota a neděle 28. a 29. září 2013

Místo: Lesní školka Na Kozinci v Rožnově pod Radhoštěm

S sebou: pohodlné pracovní oblečení, náplasti (pro ochranu prstů), dlátka (máte-li vlastní), přikrývku

Stravování: každý sám

Ubytování: vlastní stan na louce (zdarma), spaní v blízkém penzion Na Výsluní (na karimatce za 50 Kč, nebo vlastní pokoj 250-400 Kč/osobu a noc podle pokoje a počtu osob v pokoji)

 

Kurzovné: 2100 Kč stojí lektorné a materiál na 7-strunnou kantelu. Na konci kurzu budete tedy odcházet s hotovou a naladěnou kantelou.

Můžete si vybrat mezi pentatonickým laděním (cokoliv zahrajete, zní libozvučně) a diatonickým laděním (stupnice, k doprovodu písní). Případný doplatek za vícestrunnou kantelu je 100 až 350 Kč. Koupit si budete moci i ladící klíč za 260 Kč a ladičku za 230 Kč pro jednoduché ladění vaší kantely.

Program: V sobotu začneme v 13h, kdy se úvodním rituálem připravíme na to, co nás čeká, a naladíme se na materiál. Potom se chopíme dlátek a budeme dlabat cca do 19h. V neděli budeme celý den cca od 9h každý svým tempem pokračovat ve výrobě kantel. Nakonec kantely společně zasvětíme děkovacím rituálem a harmonickým zvučením.

 

Dotazy a závazné přihlášky pro rezervaci místa prosím posílejte do 20.9.2013 na email sarka.folvarcna@seznam.cz